YENİ TARİFLER

LJikolata ޞelaleli Sufle

Tarif - 30.01.2012

HAZIRLANIŞI: Tencereye 2 çorba kaşŸığŸı tereyağŸını alıp tereyağŸını eritin.TereyağŸı eridikten sonra üzerine 4 çorba kaşŸığŸı unu ilave edip kavurun. Un kavrulduktan sonra üzerine 3 su bardağŸı süt ilave edip karışŸtırmaya devam edin. Daha sonra üzerine 1 su bardağŸı toz şŸeker ilave edip karışŸtırmaya devam edin.ܜzerine 2 çorba kaşŸığŸı kakao ilave edip karışŸtırmaya devam edin.

ܜzerine ince kesilmişŸ bitter çikolata ilave edip karışŸtırmaya devam edin.Daha sonra 2 dakika daha pişŸirin.OcağŸın altını kapatın.Ara sıra karışŸtırarak sufleyi soğŸutun. 3 yumurtanın aklarını bir kapta kar haline gelene kadar mikserle çırpın.Suflenin içine kar haline gelen yumurtanın aklarını ilave edip alttan üstte doğŸru karışŸtırın.şželalesi için tencereye 1 su bardağŸı kremayı alın.Kremanın üzerine 200 gr.bitter çikolatayı ilave edin.Sürekli karışŸtırarak çikolatayı eritip koyulaşŸana kadar pişŸirin. Sufle kaplarını yumuşŸatılmışŸ tereyağŸı ile yağŸlayın.Daha sonra tereyağŸının üzerine toz şŸeker ile kapatın. Suflelerin yarısını sufle kaplarına boşŸaltın.Suflenin üzerine şŸelalesini ilave edin.ޞelalenin üzerine Kalan sufleyi dökün. Suflenin üzerine3 parça vişŸne tanesi ilave edin. ֖nceden ısıtılmışŸ olan 200 derecelik fırında pişŸirin.Sufleler fırında çıktıktan sonra üzerine pudra şŸekeri serpip servis edin.

ÇİKOLATA ŞELALELİ SUFLE

4 çorba k.un
3 su b.süt
2 çorba k.tereyağŸı
3 yumurta
80 gr.bitter çikolata
1 su b.toz şŸeker
2 çorba k.tereyağŸı
1 fincan vişŸne tanesi

ŞELALESİ İÇİN:
1 su b.krema
200 gr.bitter çikolata

Yazar: Oktay Usta

Samanyolu TV'de yıllardır beğeni ile izlenen Oktay Usta ile Yeşil Elma TV programının resmi sayfasıdır. En yeni ve lezzetli yemek tariflerini burada bulabilirsinz