Karışık Pizza

Tarif - 19.05.2016
yufkali-karisik-pizza-tarifi-376x246


HAZIRLANIŞI:
Unu karıştırma kabına alıyoruz. Tuzunu atıyoruz ve ortasını havuz gibi açıyoruz. Ortaya yaş mayayı koyuyoruz. Mayanın üzerine zeytinyağı döküyoruz. Biraz da ılık su döküyoruz ve mayayı elimizle eritiyoruz.

Kenarlara doğru açıyı genişleterek hamurumuzu yoğuruyoruz. Kulak memesi yumuşaklığında bir hamur elde ediyoruz ve mayalanmaya bırakıyoruz. Sosu için, domatesi soyuyoruz ve iri doğrayıp doğrayıcının içine atıyoruz. Fesleğen yapraklarını, salçayı, sarımsakları koyuyoruz. Zeytinyağını döküyoruz ve doğrayıcıdan geçiriyoruz.

Tuzunu ve karabiberini atıyoruz. Yeşil ve kırmızı biberleri doğruyoruz. Sucuğu ve domatesin dış kısımlarını doğruyoruz. Kaşar peynirini rendeliyoruz. Mayalanan hamurdan portakal büyüklüğünde bezeler koparıyoruz ve yuvarlıyoruz. Hamurların üzerine un serpiyoruz. Merdaneyle hamurları açıyoruz. Yağlanmış fırın tepsisine sığdığı kadar açılmış hamur seriyoruz. Üstlerine domatesli sos sürüyoruz. Kaşar rendesi serpiyoruz. Biber dilimlerinden, sucuktan, domates ve mısırdan üzerine koyuyoruz. Önceden ısıtılmış 240 derecelik fırında pişiriyoruz.

KARIŞIK PİZZA

3 su b. un
yarım pk. yaş maya
yarım çay b. zeytinyağı
tuz
su

SOSU İÇİN:
1 çorba k. salça
1 domates
1 tutam fesleğen
2 diş sarımsak
zeytinyağı
tuz
kararabiber

ÜZERİ İÇİN:
yeşil biber
kırmızı biber
sucuk
domates
kaşar peyniri
mısır

Yazar: Oktay Usta

Samanyolu TV'de yıllardır beğeni ile izlenen Oktay Usta ile Yeşil Elma TV programının resmi sayfasıdır. En yeni ve lezzetli yemek tariflerini burada bulabilirsinz