Kremalı Kahveli İncir Tatlısı

Tarif - 10.03.2012

HAZIRLANIŞI: Keki için karışŸtırma kabına 3 adet yumurtayı kırın. ܜzerine 1 su bardağŸı toz şŸeker ilave edin ve mikserle çırpın. Daha sonra üzerine 1 paket vanilya ve 1 paket kabartma tozu ilave edin. Üzerine 1 su bardağŸı un ilave edin ve karışŸtırmaya devam edin. 6 veya 7 adet kuru inciri küp olarak kesin. Kek karışŸımına kuru incirleri ilave edin. Kek karışŸımını fırın kabına alın.

֖nceden ısıtılmışŸ olan 170 derecelik fırında pişŸirin. Kreması için tencereye 1 litre sütü alın. ܜzerine 1 su bardağŸı toz şŸeker, 2 çorba kaşŸığŸı un, 2 çorba kaşŸığŸı nişŸasta ilave edin ve sürekli karışŸtırarak kremayı pişŸirin. Krema soğŸuduktan sonra kremaya 1 poşŸet toz şŸanti ilave edin ve mikserle çırpın. Keki ıslatmak 1.5 su bardağŸı sıcak suyun içine 1 çorba kaşŸığŸı toz şŸeker ve 1 çorba kaşŸığŸı granül kahve ilave edip karışŸtırın. Kekin üzerine kahveli karışŸımı dökün ve keki ıslatın. Kekin üzerine kremayı ilave edin ve soğŸuduktan sonra servis edin.

KREMALI KAHVELİ İNCİR TATLISI

3 yumurta
1 su b. toz şŸeker
1 su b. un
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya

KREMASI İÇİN:
1 lt. süt
1 su b. toz şŸeker
2 çorba k. un
2 çorba k. nişŸasta
1 poşŸet toz şŸanti

ISLATMAK İÇİN:
1,5 su b. su
1 çorba k. toz şŸeker
1 çorba k. granül kahve

ÜZERİ İÇİN:
Nar tanesi

Yazar: Oktay Usta

Samanyolu TV'de yıllardır beğeni ile izlenen Oktay Usta ile Yeşil Elma TV programının resmi sayfasıdır. En yeni ve lezzetli yemek tariflerini burada bulabilirsinz