Peynirli Pide

Tarif - 30.03.2012

HAZIRLANIŞI: KarışŸtırma kabına 4 su bardağŸı unu alın. Unun ortasına havuz açın ve 1 paket kuru maya ilave edin. Unun kenarlarına 1 tatlı kaşŸığŸı tuz ilave edin. Mayanın üzerine ılık su ilave edin. Mayayı eritin. Daha sonra unu da karışŸtırarak hamuru yoğŸurun. Hamuru 7 bezeye bölün. Bezeleri merdane ile açın. İç harcı için karışŸtırma kabına küflü peyniri alın. 1 adet soğŸanı yemeklik kesin. 1 tutam maydanozu ince olarak kesin. Küflü peynirin içine soğŸanı ve maydanozu ilave edin ve karışŸtırın. Bezelerin içine peynirli iç harçtan ilave edin.

Pidenin uçlarını ıslatın ve kenarlarını kapatın. Pideleri fırın tepsisine dizin. Peynirli pideyi mayalandırın. Peynirli pide mayalandıktan sonra önceden ısıtılmışŸ olan 250 derecelik fırında pişŸirin. Peynirli pideler fırından çıktıktan sonra sıcak sıcak üzerine tereyağŸı sürüp servis edin.

PEYNİRLİ PİDE

4 su b. un
1 paket kuru maya
tatlı k. tuz
alabildiğŸi kadar su
300 gr. küflü peynir
1 adet soğŸan
1 tutam maydanoz

KREMASI İÇİN:
TereyağŸı

Yazar: Oktay Usta

Samanyolu TV'de yıllardır beğeni ile izlenen Oktay Usta ile Yeşil Elma TV programının resmi sayfasıdır. En yeni ve lezzetli yemek tariflerini burada bulabilirsinz