Tavada Peynirli Salamlı Börek

Tarif - 10.08.2012
tavada-peynirli-376x246

<HAZIRLANIŞI: Mantar ve biberleri doğrayıp biraz sıvıyağ koyduğumuz bir tavada soteliyoruz. Yarı kıvamda sotelendikten sonra doğranmış salamı ekleyip sotelemeye devam ediyoruz. Domatesi küçük küpler şeklinde doğruyoruz. Tavanın altını kapatmaya yakın domatesleri katıyoruz.

Tuzunu ve karabiberini ekliyoruz. Domateslerde biraz daha kavrulduktan sonra altını kapatıyoruz. Tavamızın tabanını yağlıyoruz. Tereyağını ayrı bir yerde eritiyoruz. İlk yufkayı tavanın tabanına seriyoruz. Erimiş tereyağına biraz sıvıyağ koyup karıştırıyoruz. Yufkanın üzerine biraz damlatıyoruz.

Diğer yufkayı parçalayıp üzerine yayıyoruz. Üzerine biraz daha yağ sürüyoruz. Salamlı ve mantarlı harcımızı yufkanın üzerine döküp yayıyoruz. Beyaz peyniri üzerine ufalıyoruz. Üzerine diğer yufkayı seriyoruz. Dışarıda kalan yufkaları içe doğru kapatıyoruz. Üzerine yağ sürüp kısık ateşte pişiriyoruz. Ara ara spatulayla kaldırıp kontrol ediyoruz. Arkalı önlü pişirdikten sonra servis ediyoruz.

TAVADA PEYNİRLİ SALAMLI BÖREK

3 yufka
1 kase mantar
2 köy biberi
1 kırmızı biber
1 domates
50 gr. salam
1 çorba k. tereyağı
200 gr. peynir

Yazar: Oktay Usta

Samanyolu TV'de yıllardır beğeni ile izlenen Oktay Usta ile Yeşil Elma TV programının resmi sayfasıdır. En yeni ve lezzetli yemek tariflerini burada bulabilirsinz