YENİ TARİFLER

Tavuklu Krep

Tarif - 09.04.2013
tarif-resim-logolu-manset-376x246

HAZIRLANIŞI: İç harcı için, tavukları kuşbaşı doğruyoruz. Biberleri, sarımsakları ve domatesleri de doğruyoruz. Tavaya az sıvıyağ döküyoruz. Tavuğu soteliyoruz. Peşinden sarımsağı ve biberi koyarak karıştırıyoruz. Son olarak domatesi ilave ediyoruz. Salçasını ekliyoruz ve kavuruyoruz. Tuzunu ve karabiberini atıyoruz. Pişince altını kapatıyoruz ve soğumaya bırakıyoruz. Krepler için, yumurtaları karıştırma kabına kırıyoruz.

Sütü ve sıvıyağı döküyoruz, çırpıyoruz. 5 çorba kaşığı unu da ekleyip tekrar karıştırıyoruz. İlk krebi dökmeden önce tavamızı hafif yağlıyoruz ve karışımdan kepçeyle ince bir tabaka döküyoruz. Kreplerimizi çevirerek pişiriyoruz. Krepleri tezgaha diziyoruz. Tavuklu harcı içlerine paylaştırıyoruz. Önce kenarlarını kapatıyoruz, sonra rulo şeklinde sarıyoruz. Yağlanmış cam fırın kabına diziyoruz. Sardığımız krepleri fırın kabına diziyoruz. Dilimlediğimiz dil peynirinden her bir krebin üzerine bir dilim koyuyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derecelikfırında pişiriyoruz.

TAVUKLU KREP

600 gr. tavuk
250 gr. yeşil biber
3 domates
3 diş sarımsak
1 çorba k. domates salçası
tuz
karabiber
sıvıyağ

KREBİ İÇİN:
4 yumurta
1,5 su b. süt
1 su b. sıvıyağ
ustasından un ölçüsü

ÜZERİ İÇİN:
dil peyniri

Yazar: Oktay Usta

Samanyolu TV'de yıllardır beğeni ile izlenen Oktay Usta ile Yeşil Elma TV programının resmi sayfasıdır. En yeni ve lezzetli yemek tariflerini burada bulabilirsinz