Yuvarlak Ekler Pasta

Tarif - 13.02.2012

HAZIRLANIŞI: Kremayı hazırlamak için; tencereye sütü dökün. Şekeri, nişŸastayı ve unu ilave edip karışŸtırın. Vanilyayı da ekleyip çırpma teliyle karışŸtırarak pişŸirin. SoğŸutun ve krem şŸanti torbasına doldurun.

Ayrı bir tencereye suyu dökün. Bir fiske tuzu atın. Su kaynamaya başŸlayınca margarini ve toz şŸekeri ilave edin. Kepçeyle karışŸtırarak pişŸirin. Hamuru karışŸtırma kabına alın. Yumurtaları birer birer kırarak yoğŸurun. Elde ettiğŸiniz hamuru şŸanti torbasına doldurun. YağŸlanmışŸ fırın tepsisine yuvarlak şŸekillerde sıkın. Önceden ısıtılmışŸ 170 derecelik fırında turbosuz modda pişŸirin. PişŸen hamurların ağŸızlarını kesin. İçlerine krema sıkın. Ben mari usulü buharda eritilmişŸ çikolataya üstlerini batırın ve servis tabağŸına dizin. ܜzerlerine pirinç yer fıstığŸı ve yeşŸil fıstığı serpin. Son olarak da hindistan cevizi serperek süsleyin.

YUVARLAK EKLER PASTA

2 Su B. Söke Un
2 Su B. Su
1 LJorba K. Margarin
1 Fiske Tuz
1 Tatlı K. Toz şžeker
4 Yumurta

KREMASI İÇİN:
3 Su B .Süt
3 ç‡orba K. Söke Un
1 ç‡orba K. NişŸasta
1 Paket Vanilya
1 Su B. Toz şžeker

ÜZERİ İÇİN:
EritilmişŸ Çikolata
Hindistan Cevizi
Pirinç YeşŸil Fıstık
Pirinç Yer FıstığŸı

Yazar: Oktay Usta

Samanyolu TV'de yıllardır beğeni ile izlenen Oktay Usta ile Yeşil Elma TV programının resmi sayfasıdır. En yeni ve lezzetli yemek tariflerini burada bulabilirsinz